Џеред Лето ќе го глуми Хју Хефнер

На само недела по смртта на основачот на ,,Плејбој “ , Хју Хефнер , веќе е најавено снимањето на неговиот биографски филм .
Во него , насловната улога ќе ја игра Џеред Лето , кој од режисерот Брет Ратнер лично побарал да го оживее ликот на Хефнер , кој почина на 27 септември на 91 годишна возраст.

,,Кога слушна дека јас ги имам авторските права на приказната за Хеф , ми рече – Сакам да го глумам , сакам да го разберам . Јас навистина верувам дека тој може да ја одигра улогата зашто е еден од најголемите актери на денешницата “ – изјави режисерот Ратнер .

Проектот е на почеток и с еподготвува во продуцентската куќа на Ратнер RatPac Entertainment. Режисерот е одбран уште во 2007 – мата , кога продуценти требало да бидат Universal Pictures ,  а насловната улога да ја игра Роберт Давнеј Џуниор. Кога истекле авторскит еправа на филмот , ги откупил продуцентот Џери Вејнтруб од Warner Bros. Но , по смртта на Вејнтруб во 2015- та , Ратнер ги откупи правата за својата компанија .

,,Целта ми е да го снимам филмот како настан “ , изјави Ратнер пред две години. Во април годинава Ратнер го повикал актерот Џеред Лело во резиденцијата на Плејбој на премиерата на документарниот филм за животот на Хју Хефнер , со што воедно беше одбележан и роденденот на Хефнер.

Ратнер тогаш се надевал дека ќе го запознае Лело со човекот , кој би можел да го глуми , но дента Хефнер имал здравствбени проблеми и не примал гости .

Ратнер има намера да направи и нова верзија на телевизиското шоу од 60 – тите „Playboy after dark“.

Тинејџер го изгубил видот на двете очи откако бил погоден со пејнтбол пиштол

Тинејџер го изгубил видот на двете очи откако бил погоден со пејнтбол пиштол

18 годишниот Дилион Конери останал слеп на двете очи откако бил на една забава во ноќен клуб кој како дел од забавата користел и пејнтбол пиштоли.

Клубот ветувал “луда забава“ до раните утриснки часови. Тие дури и напишале предупредување во кое се виели не го носете вашиот омилен фустан или кошула бидејќи ќе бидете обоени во разно бои од глава до петици. Во клубот можело да се купат и заштитни очила и заштитна облека.

Шпанската полиција го истражува случајот.

Погледнете како изгледаат забавите:

Момчето се лади во дневната, но девојката не е баш среќна поради тоа

Човекот си  нашол “идеално“ решение за летото.

Поради топлотниот бран во Британија многу луѓе мораат да се снаоѓаат како знаат и умеат. Овој човек отишол чекор пред сите. Си го наполнил базенот во дневната соба и си ја игра својата омилена игра.

Кога неговата девојка се вратила од работа, останала зачудена.

Погледнете:

Затворен автопат во Британија за да можат патки да поминат

Автопатот бил затворен еден час за да можат патките сигурно да го поминат автопатот.

Возачите на автопатот М25 морале да чекаат еден час за да продолжат со своето патување бидејќи автопатот бил затворен од страна на полицијата за да можат 30 патки да го поминат автопатот сигурно.

притисни ентер