Дејвид Бекам на својата сопруга Викторија и купува остров

Англиската фудбалска легенда Дејвид Бекам пред 20 години ја започна својата љубовна врска со убавата „спајс девојка“ Викторија.
Дејвид и Викторија се во брак веќе 18 години и родители се на четири деца, синовите Бруклин(18г.) Ромео(14г), Круз (12г) и ќерката петгодишната Харпер.
Годинава двојката слави 20 години врска.

Славниот фудбалер за годишнина  од врската сака својата сопруга Викторија да ја „изненади“ со приватен остров.

Островот Брд Кеј се наоѓа на Карибите и за него Дејвид планира да плани 8 милиони евра.

Островот има површина од 250 хектари , со плажа од 8 километри. На него се наоѓа и палата со гостинска куќа и пет куќички за вработени.
Бекамови не се единствените познати личности кои мирот сакаат да го пронајдат на приватен остров.

Од светскиот џет сет свои острови имаат Џони, Деп, Мел Гибсон, Анџелина и Бред , Леонардо Дикаприо, Памела Андерсон, шакира, Џеј Зи и Бјонсе, Николас Кејџ... 

На девојката за роденден и подарил букет од банкноти вреден 52.300 долари

Маж во Кина на својата девојка за роденден и подарил букет направен од банкноти во вредност од 320 илјади јуани, односно 52. 300 долари.

Како што пишува „Чонгпинг Морнинг пост“ мажот направил огромен букет од банкноти во облик на срца, кои и ги подарил на девојката.

Се додава дека вкупно седум лица повеќе од 10 часа поминале во правење на овој букет.

Иако неговата девојка многу се израдувала на подарокот, мажот би можел да биде казнет поради обвинение дека и “нанел навреда“ на домашната валута, која според кинескиот закон мора да се чува.

Сепак, многу луѓе преку социјалните мрежи навеле дека ова е многу убав начин да се израдува девојката или саканата личност, додека некои веруваат дека можел да подготви многу поедноставен подарок.

Фармер убил мистериозно суштество, научниците во чудо (фото)

„Ушите му беа преголеми, нозете прекратки, канџите предолги. Стапалата мали, крзното изгледа чудно. Нешто не е во ред со ова суштество“ – изјавиле научниците.

Еден фармер во Монтана убил суштество кое наликува на волк, откако го забележал во близина на својот добиток.

Сепак, официјалните лица изјавуваат дека не станува збор за волк или куче.

„Нема да знаеме што е се додека не стигнат резултатите од ДНК тестирањето“ – изјавил Брус Ошли, портпарол на Одделението за риби, диви животни и паркови на Монтана.

Една од теориите е дека животното настанало со вкрстување на волк и куче. Според други теории, станува збор за млад гризли или хибрид којот.

Одделението за риби, диви животни и паркови на Монтана соопшти дека станува збор за женка која му припаѓа на семејството на кучевидни ѕверови. Тоа вклучува кучиња, лисици, којоти и волци.

Инаку, ловот на волци е дозволен во оваа американска сојузна држава, па така секој граѓанин има право да убие волк доколку се најде на неговиот имот.

Според проценките на експертите, ширум Монтана во моментов живеат околу 900 волци.

Вообичаено утро на островот Палма де Мајорка

Девојка си порачува за јадење во ресторан.

Британка си порачува  храна во Мекдоналдс, откако била на некоја забава.

Германскиот весник Билд ја објавил оваа фотографија со коментар дека се работи за Британка која се појавила вака облечена во недела во 11 часот наутро.

притисни ентер