Која е жената што го освои Џастин Трудо!

Канадскиот премиер Џастин Трудо е најзгодниот и најшармантен политичар на светот. Симпатиите ги собира не смао поради својата појава, туку и поради отвореноста и либералниот став кон различни прашања, толерантниот и отворен однос. И згора на сето тоа изгледа апсолутно вљубен во својата сопруга Софи Грегоар Трудо, со која има 3 деца. Која е Софи Грегоар Трудо?
Џастин Трудо и Софи Грегоар Трудо се во брак од 2005 година.

Таа е поранешна ТВ водителка која ја напушти кариерата кога нејзиниот сопруг стана премиер.

Таа претходно од дете се дружела со братот на Џастин, Мишел, кој во 1998 згаина во снежна лавина. Го познавала и Џастин, но само површно. Се виделе повторно дури во 2003 година, на хуманитарен бал.

Веднаш почувствувале привлечност.

- Се шегувавме, се смеевме, си реков себеси - ова е некој кого морам да го сфатам сериозно! - изјави во една прилика Софи.

Таа следниот ден му пратила порака, но тој не и одговорил!

Истото лето повторно се сретнале, и тогаш тој ја поканил на состанок.

И еве како Џастин зборува за нивната љубов:

- Таа е апсолутно прекрасна. Таа е неверојатен спој на топлина, реалност и интелигенција која се држи строго на земјата, со истакнати вредности кои се заслужни за восхит!

Image result for justin trudeau sophie gregoire youngСе венчале во 2005 година. Тој признава дека постојано се консултира со неа за сите прашања. 

За политичката кариера на сопругот Софи вели:

- Не знаев што ќе биде но знаев дека ќе се снајдам. Тој има интегритет, чесност и неверојатно чувство за расудување, но понекогаш е претерано чувствителен и затоа политиката ме плашеше - вели Софи.


Image result for justin trudeau wife

Софи и Џастин Трудо имаат три деца - Ела Грејс, Адриен и Хавиер. 

Image result for justin trudeau sophie gregoire children


На девојката за роденден и подарил букет од банкноти вреден 52.300 долари

Маж во Кина на својата девојка за роденден и подарил букет направен од банкноти во вредност од 320 илјади јуани, односно 52. 300 долари.

Како што пишува „Чонгпинг Морнинг пост“ мажот направил огромен букет од банкноти во облик на срца, кои и ги подарил на девојката.

Се додава дека вкупно седум лица повеќе од 10 часа поминале во правење на овој букет.

Иако неговата девојка многу се израдувала на подарокот, мажот би можел да биде казнет поради обвинение дека и “нанел навреда“ на домашната валута, која според кинескиот закон мора да се чува.

Сепак, многу луѓе преку социјалните мрежи навеле дека ова е многу убав начин да се израдува девојката или саканата личност, додека некои веруваат дека можел да подготви многу поедноставен подарок.

Фармер убил мистериозно суштество, научниците во чудо (фото)

„Ушите му беа преголеми, нозете прекратки, канџите предолги. Стапалата мали, крзното изгледа чудно. Нешто не е во ред со ова суштество“ – изјавиле научниците.

Еден фармер во Монтана убил суштество кое наликува на волк, откако го забележал во близина на својот добиток.

Сепак, официјалните лица изјавуваат дека не станува збор за волк или куче.

„Нема да знаеме што е се додека не стигнат резултатите од ДНК тестирањето“ – изјавил Брус Ошли, портпарол на Одделението за риби, диви животни и паркови на Монтана.

Една од теориите е дека животното настанало со вкрстување на волк и куче. Според други теории, станува збор за млад гризли или хибрид којот.

Одделението за риби, диви животни и паркови на Монтана соопшти дека станува збор за женка која му припаѓа на семејството на кучевидни ѕверови. Тоа вклучува кучиња, лисици, којоти и волци.

Инаку, ловот на волци е дозволен во оваа американска сојузна држава, па така секој граѓанин има право да убие волк доколку се најде на неговиот имот.

Според проценките на експертите, ширум Монтана во моментов живеат околу 900 волци.

Вообичаено утро на островот Палма де Мајорка

Девојка си порачува за јадење во ресторан.

Британка си порачува  храна во Мекдоналдс, откако била на некоја забава.

Германскиот весник Билд ја објавил оваа фотографија со коментар дека се работи за Британка која се појавила вака облечена во недела во 11 часот наутро.

притисни ентер