Тетоважите кои ја симболизираа врската меѓу нив, не го спасија бракот на Анџелина и Бред

Само неколку месеци пред да се разделат, Анџелина Џоли и Бред Пит направиле тетоважи кои симболично требало да ги поврзат како сопруга и сопруг, но нивниот брак не издржа. Најновите тетоважи поранешната брачна двојка ги направи во февруари 2016.
За да ги добие овие тетоважи, Анџелина го повикала познатиот уметник Ајарн Ноо Кампаи во Камбоџа минатиот февруари. Тој е познат по тоа што тетовира со хируршки игли, метод кој е поболен но попрецизен, и чии тетоважи чинат илјадници долари бидејќи се верува дека го штитат оној кој ги носи на себе.


New art: Opting for an ancient handheld method, the artist used steel rods mounted with a surgical steel needle - which is deemed to be more painful but also more accurate than a tattoo gun - to applied the tattoos to the skin

Се тетовирале и Анџелина и Бред, а симболиката на тетоважите, меѓу другото,  е да ги поврзат како сопружници.

Само 7 месеци подоцна, во септември 2016, тие се разделија.


Бред бил истетовиран со будистички симболи на левата страна од стомакот, со истата симболична цел.

Before the storm: During the visit, Brad also got inked by Kanpai, who tattooed the left side of his stomach with a Buddhist symbol months before they separated in September

Поранешната славна двојка сега е во битка за старателство над децата...

/извор: Дејли меил

На девојката за роденден и подарил букет од банкноти вреден 52.300 долари

Маж во Кина на својата девојка за роденден и подарил букет направен од банкноти во вредност од 320 илјади јуани, односно 52. 300 долари.

Како што пишува „Чонгпинг Морнинг пост“ мажот направил огромен букет од банкноти во облик на срца, кои и ги подарил на девојката.

Се додава дека вкупно седум лица повеќе од 10 часа поминале во правење на овој букет.

Иако неговата девојка многу се израдувала на подарокот, мажот би можел да биде казнет поради обвинение дека и “нанел навреда“ на домашната валута, која според кинескиот закон мора да се чува.

Сепак, многу луѓе преку социјалните мрежи навеле дека ова е многу убав начин да се израдува девојката или саканата личност, додека некои веруваат дека можел да подготви многу поедноставен подарок.

Фармер убил мистериозно суштество, научниците во чудо (фото)

„Ушите му беа преголеми, нозете прекратки, канџите предолги. Стапалата мали, крзното изгледа чудно. Нешто не е во ред со ова суштество“ – изјавиле научниците.

Еден фармер во Монтана убил суштество кое наликува на волк, откако го забележал во близина на својот добиток.

Сепак, официјалните лица изјавуваат дека не станува збор за волк или куче.

„Нема да знаеме што е се додека не стигнат резултатите од ДНК тестирањето“ – изјавил Брус Ошли, портпарол на Одделението за риби, диви животни и паркови на Монтана.

Една од теориите е дека животното настанало со вкрстување на волк и куче. Според други теории, станува збор за млад гризли или хибрид којот.

Одделението за риби, диви животни и паркови на Монтана соопшти дека станува збор за женка која му припаѓа на семејството на кучевидни ѕверови. Тоа вклучува кучиња, лисици, којоти и волци.

Инаку, ловот на волци е дозволен во оваа американска сојузна држава, па така секој граѓанин има право да убие волк доколку се најде на неговиот имот.

Според проценките на експертите, ширум Монтана во моментов живеат околу 900 волци.

Вообичаено утро на островот Палма де Мајорка

Девојка си порачува за јадење во ресторан.

Британка си порачува  храна во Мекдоналдс, откако била на некоја забава.

Германскиот весник Билд ја објавил оваа фотографија со коментар дека се работи за Британка која се појавила вака облечена во недела во 11 часот наутро.

притисни ентер