Шерил Кол ја претстави новата тетоважа

8 месеци траел процесот на аплицирање и завршување на оваа тетоважа, конечно е готова. На огромен шок на фановите, вака сега изгледа задниот дел од телото на Шерил Кол.

Фотографијата ја објави на Инстагра нејзиниот тату мајстор Нико Хуртадо.

- Ја имам тетоважата веќе осум месеци. процесот траеше долго но сега е сосема завршен - вели Шерил.


ВМРО-ДПМНЕ: 50% субвенционирање за набавка на сончеви колектори за домаќинствата

            Проекти во енергетиката. 50% субвенционирање за набавка на сончеви колектори за домаќинствата

50% субвенционирање за набавка на сончеви колектори за домаќинствата

Проекти во енергетиката

Пристапот до евтин енергенс е клучен фактор за развојот на една земја. Се обврзуваме на:

✅Целосна гасификација на Македонија;

✅Помала емисија на CO2;

✅Субвенции од 50% од сумата за сончеви колектори за домаќинствата;

✅Домаќинствата ќе можат да ја продадат вишок произведената струја;

✅Намален увоз на струја.

Можеме и знаеме како!

#ИсправиСеМакедонијо

#ОдбериОбнова

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Фото: Белград по синоќешните демонстрации

Пустош на улиците на главниот град на Србија, Белград по синoќешните демонстрации пред собранието .

Искршени излози, запалени автомобили, ...

Запалени контејнери и смет по улиците, скршени сообраќајни знаци, уништени жардинјери, камења, запалени полициски автомобили, искршени неколку излози, вака околината на собранието во српскиот главен град.

Без вода повеќе делови на Скопје

Поради дефект на огрлица ф-200мм на улицата „Лука Геров" 3, прекинато водоснабдување денеска ќе имаат корисниците од улиците „Антон Чехов" и „Пелинце".

Без вода денеска ќе бидат и корисниците од Речиште, Сердарот и дел од Јустинијан Први. Како што информираат од ЈП Водовод и Канализација, прекинот е поради уличен дефект ф-63мм на улицата „Речиште" 38.

Водоснабдувањето во овие делови од Скопје ќе биде прекинато од 09:15 часот до завршување со активностите.

притисни ентер