На тинејџерка и се заканува затвор поради врска со девојче

18 годишната Кејтлин Хант од флорида ја одби понудената спогодба со судот да помине две години домашен притвор поради врска со 15 годишо девојче. Ќе оди на суд, а доколку биде осудена и се заканува затвор од 15 години.

Кејтлин и нејзините родители одбија спогодба со суот за таа да не биде внесена во регистарот на сексуални престапници. Сметаат дека обвиненијата против неа се бесмислени и ќе бидат отфрлени.

- Ова е ситуација на секс меѓу тинејџери од ист пол. Да беа од различен пол медиумите немаше да се интересираат. А да се случеше инцидентот кога Кејтлин имаше 17 години само 108 дена порано, тужба немаше ни да има - изјави за Хаингтон пост адвокатката на Кејтлин Џулија Грејвс.

Тужбата а поднеле родителите на помладата девојка. Кејтлин е убедена дека судот ќе ја ослободи, но ако ја осуди за „блуд и сексуално злоставување на детет од 12 до 16 години“ казната е 15 години затвор.

Фудбалерот на Интер, Брозовиќ поради возење под дејство на алкохол остана без возачка

Хрватскиот фудбалер Марсело Брозовиќ остана без возачка дозвола поради возење во пијан.

Италијанскиот весник „Кориере дела Сера“ наведува дека играчот на Интер бил запрен во неговиот „Ролс Ројс“ во раните утрински часови по вечерното излегување во Милано.

Работата се искомплицвирала кога полицијата го запрела Брозовиќ поради минување на црвено светло.

За среќа фудбалерот на Интер не предизвикал никаков инцидент.

Полицијата брзо го пресретнала и му ја одзела возачката дозвола на лице место.

Фото: Ким Кардашијан без ботокс!!

Најпознатата американска старлета Ким Кардашијан на своите фанови на социјалните мрежи им сподели спомени од младоста, стари фотки и модни комбинации.

-Чувам се, а за време на карантинот исто така ги организирав фотографиите . Пронајдов свои стари модни комбинации. Толку многу добри работи има тука. Дали се сеќавата не некои од нив?Или можеби изгоретините кои ги добив во Мексико, се пошегувала Ким на својот Инстаграм профил.

Но, голем дел од нејзините фанови веднаш забележале дека Ким на фотографиите е природна и нема ботокс.

Во Србија 287 новозаразени, 11 починати

Во последните 24 часа во Србија  на коронавирус тестирани се 4050 лица, од нив позитивни на Ковид -19  се 287 лица.

Во последното деноноќие се регистрирани 11 починати лица.

Во болниците во Србија во моментот на респиратор се приклучени 144 пациенти.

притисни ентер