Фото: Бремена жена ги убила своите три деца, па се самоубила

Неверство на сопругот предизвика трагедија во малото англиско градче Ловсофт, каде бремена жена ги убила своите три мали деца, па се самоубила.

Според британски Дејли Меил, причината за оваа трагедија е аферата која ја имал нејзиниот партнер со друга жена и неговото напуштање на домот.

Фиона Андерсон, 23-годишна мајка на три деца и седми месец во бременоста вчера скокнала од повеќекатен паркинг. Пред тоа го одземала животот на своите деца, двегодишниот син и ќерките на возраст од три години и 11 месеци во семејниот дом. Се уште не е познато како тие загинале. Полицијата прво го пронашла нејзиното тело на паркингот, а три часа подоцна и трите невини жртви.

Една од последните пораки кои таа ги напишала на социјалната мрежа е дека му дала се што можела на својот партнер и дека неговите деца го обожувале. Во солзи и скршен од болка тој не коментирал за неговата афера која е причина за овој хорор.
притисни ентер