Лондонската полиција соопштила доцна синоќа дека 16-годишниот тинејзер се соочува со 15 точки на обвинението, вклучувајќи нанесување на тешки телесни повреди, јави АП.

Тој е уапсен откако минатата недела пет возачи на мопеди беа нападнати во период од 90 минути во Ислингтон, Стоук Њуингтон и Хекни.

Британската влада разгледува воведѕвање построги казни за да се спречат слични напади.коментари

остави коментар