Во постапка се најобемните инвестиции и модернизација на АРМ од нејзиното основање


Демант од Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство

Младински едукативен камп за заштита на младите од сексуално преносливи болести

Министерот Кучи се сретна со амбасадорката Лоранс Оер

Почина лекарот застрелан во болница во Словенија, убиен и полицаец (фото)


Евакуација на турската граница, се подготвува офанзива

Во пожар во Чикаго загинаа четири лица, три од нив деца

Почнаа преговорите меѓу САД и Турција за испорачување на Ѓулен!

Фото: Најубавите спортистки на Олимписките игри во Рио!!


Надал: Нишикори не се однесуваше спортски

Фото: Убава како мама

Хилари Клинтон до водителот: Почувствувајте ми го пулсот да видите дека сум жива!

Италијанскиот милијардер Флавио ја чува 30 години помладата сопруга од погледи на плажа!


Ким ги измами папараците со двојничка на одмор во Мексико

Непрепознатлива: Што се случи со актерката која сите ја обожававме? (фото)

Фото: Убавата ќерка на Цеца во провокативно издание на плажа!

Провалници фрлија крокодили во училиште (видео)


Во Јужна Каролина мајка убила новороденче ставајќи го во фрижидер

Филипини: Рибар 10 години дома чувал џиновски бисер вреден 100 милиони долари - за среќа!

Полицаец проголтал 40 ножеви под дејство на „духовни сили“

Огромен мурал на фасадата на МКЦ изработен од од култните „ЗЕРО“


Уреден изложбениот простор на Природонаучниот музеј

БОШ Фестивал во Гевгелија од 26-ти до 28-ми август

Библиотекари од Македонија на конференција во САД

Бејл останува во Реал Мадрид до 2021 година

Репрезентативецот на Велс, Герет Бејл го продолжи договорот со Реал Мадрид до 2021 година пренесуваат медиумите од Шпанија. Бејл во „кралскиот клуб“ дојде во 2013 година од лондонскиот тим Тотенхем за трансфер од 100 милиони евра, кој беше рекорден до ова лето.

Милевски го објави списокот за средбите со Шкотска и со Северна Ирска

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година, Благоја Милевски денеска го објави списокот на играчи за претстојните квалификациски натпревари против Шкотска на гостински терен на 2 септември и против Северна Ирска на 6 септември во Скопје.

Потврдена забраната за учеството на Русија на Параолимписките игри во Рио

Арбитражниот суд за спорт денеска соопшти дека ја потврдува одлуката на Интернационалниот параолимпски комитет (ИПЦ) со која на Русија и се забранува учеството на Игрите што почнуваат на 7 септември во Рио де Жанеиро.

Реванш-натпревари за влез во фудбалската Лига на шампиони

Во Лигата на шампионите на УЕФА вечерва на програмата се пет реванш дуели од плеј-офот за влез во групната фаза.

Лилеса ќе биде дочекан како херој во Етиопија

Атлетичарот Фејиса Лилеса кој по маратонската трка на Олимпијдата во Рио, направи гест во знак на поддршка на неговото племе Оромо, нема да биде гонет од властите, туку напротив, ќе биде дочекан како херој поради освоениот сребрен медал.

Ѓорческа против Белис во 1.коло од квалификациите на УС Опен

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа во 1.коло од квалификациите на УС Опен ќе игра против 17-годишната Кетрин Белис од САД.