Зверев мисли дека во јануари имал коронавирус,„ кашлав на секој 10 секунди“

Еден од најдобрите млади светски тенисери, Германецот Александар Зверев за медиумите во родната земја  изјавил дека мисли дека бил заразен со коронавирус на почетокот на 2020 година.

Зверев за „Билд“ истакнал дека тој и неговата девојка не биле добри по враќањето од Кина каде престојувале на крајот на декември.

-Јас и Бренда бевме во Кина на 28 декември. Не може да замислите колку кашлав потоа цел месец во Австралија. Имав зголемена температура два , три дена и кашлав многу. Бренда исто така. Не знаевме што ни се случува. Тоа беше кашлица каква што никогаш претходно не сум имал. Ништо не ме болеше, но константно кашлав, на секој десет секунди, изјавил Зверев.

притисни ентер