Жешка Венецуелка предизвика бура на Твитер: За едни е пребујна, за други совршена (ВИДЕО)

На неодамна одржаната недела на костими за капење во Мајами, една од најзабележителните манекенки беше Лусијана Бејнон.

Оваа црна жена со раскошни облини, прекрасно лице и неверојатно долга коса плени со својот изглед, а предизвика вистинска врева на Твитер. Темата секако беше нејзиниот изглед.

Лусијана Бејнон прошета по пистата полна со самодоверба, а костимот за капење што го носеше ја истакна нејзината фигура. Заоблена, со подигнат задник и големи гради, но и рамен стомак и тесен струк се она што ја краси оваа убавица. Тешко е да се остане рамнодушен на нејзиното извајано тело, а тоа не го можеа ниту некои твитерџии кои го коментираа нејзиниот изглед.

@luccianabeynon

🫦 #fashion #swimwear #outfits #LuccianaBeynon #Lucciana #models #bikini #bikinimodel #fyp #foryou #viral

♬ original sound - Lucciana Beynon 🇻🇪🇦🇺

Имено, еден корисник на споменатата социјална мрежа прикачи опис на краткото видео:

"Што знам, таа ми е навистина убава. Можеби грешам, но сè за нејзиното тело е како што треба. Што вели машкиот дел од Твитер?"

Секако, коментарите продолжија, но мислењата беа поделени.

„Божица на плодноста“, „Таа е топ за мене“, „Убава, здрава, не њ анорексична“, „Совршена“, „Таа ми е како три авиони“, се само неколку од коментарите.

Од друга страна, имало и такви кои остро го осудија нејзиниот изглед, објаснувајќи дека е тотално погрешно да се промовира вишокот килограми како нешто нормално и прифатливо.

„Млада е и веќе дебела со низок задник, премногу широки колкови, полни нозе. За неколку години целосно ќе се стопи затоа што има таква конституција на телото“, „Убавица, со тело на морнар“, Треба да престанете да ја фалите дебелината“, „Дебела е“, „Има убаво лице, но факт е дека е како тенк“, биле негативните коментари.

Инаку, оваа млада дама е ќерка на контроверзниот австралиски бизнисмен Тревис Бејнон, попознат како Кендимен, кој се прослави по својот екстравагантен начин на живот и тоа што живее со неколку жени и девојки.

@luccianabeynon

🫦 #fashion #swimwear #outfits #LuccianaBeynon #Lucciana #models #bikini #bikinimodel #fyp #foryou #viral

♬ original sound - Lucciana Beynon 🇻🇪🇦🇺

Лусијана живееше со својата мајка, поранешната мис на светот Нинибет Беатриз, во Австралија, но пред две години објави дека засекогаш ќе се пресели во Америка.

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

Познатата манекенка Синди Крафорд го прслави својот 58 роденден.

- Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички - порача таа на Инстаграм.

Жената која упадна на модните писти во деведесеттите продолжува да плени со својата природна убавина. Длабоко во шестата деценија од животот без никаква пластика на себе, таа сè уште се колне во убавина.

Покрај редовните вежби, врвниот изглед го постигнува и со посебен режим на исхрана.

Избира здрава храна и признава дека се труди „80 проценти од времето да биде 80 отсто добра“.

Денот започнува со смути направено од кокосово млеко, третина од замрзната банана, шолја свеж спанаќ, 10 листови нане, една лажичка протеини и малку зрна какао. За ручек најчесто јаде салата со пилешко, а за вечера подготвува ќофтиња од мисирка со салата и зеленчук.

Извор: Аваз

Милитао би можел да се врати на фудбалските терени во март

Одбранбениот фудбалер на Реал Мадрид, Едер Милитао е блиску до враќање во тимот.

Како што пренесе „Relevo“ Бразилецот ќе има време да закрепне навреме за четвртфиналето на Лигата на шампионите доколку мадридскиот клуб стигне до оваа фаза.

Четвртфиналето во елитното фудбалско натпреварување ќе се одржи во средината на март.

Во август 2023 година, во 1. коло од Ла Лига против Атлетик (2:0), Милитао ги скина вкрстените лигаменти на коленото.

За тренерот на Реал Мадрид со евентуалното враќање на Милитао ќе биде големо олеснување пред завршниот дел од сезоната. /МИА

Паолини го освои трофејот во Дубаи

Италијанската тенисерка Јасмине Паолини е победничка на ВТА 1000 турнирот во Дубаи, ОАЕ.

Паолини во денешното финале беше поуспешна од Русинка Ана Калинскаја во три сета. Мечот траеше 2 часа и 16 минути и заврши со резултат 4:6, 7:5, 7:5 во корист на италијанската претставничка.

Дваесет и петгодишната Русинка двапати сервираше ас, направи четири двојни грешки и реализираше шест брејк топки од осум шанси. Паолини немаше ниту еден ас, направи една двојна грешка и седум брејк топки реализира од девет можности.

Паолини го освои својот втор ВТА трофеј во сингл. Пред тоа таа стана победничка и на три турнири во двојки.

Од друга страна, Калинскаја не успеа да ја освои својата прва ВТА титула во сингл. Сепак, за време на турнирот во Дубаи, Русинката победи три претставнички на Топ 10 – Ига Швјонтек (1), Елена Остапенко (9) и Коко Гоф (3). /МИА

притисни ентер