Жената со најголеми јаболчници на светот откри каков маж ѝ треба: Мора да ме обезбеди (ФОТО)

Анастасија Покрешчук е жена која привлекува внимание каде и да се појави.

Позната е и како Украинка со најголеми јаболчници, а со тие големи испакнатини со години ја одржува репутацијата.

Сепак, коментарите останаа непроменети и безмилосни сите овие години, секојдневно опишувајќи го нејзиниот изглед како „монструозен“.

Откако пред две години ги покажа своите фотографии пред какви било процедури и го шокира интернетот, приказната за неа замре. Сепак, оваа инфлуенсерка неодамна за „Дејли Меил“ проговори за нејзиниот љубовен живот и што бара од партнерот.

Оваа 36-годишна инфлуенсерка изјавува дека не планира наскоро да ги прекине операциите и естетската шминка, но и дека нејзиниот идеален иден партнер не смее да бара од неа да го прекине сето тоа.

Како што наведува, се смее на коментарите за нејзиниот изглед и вели дека тоа е многу интересна појава. Ѝ кажуваат колку претерува и дека е „грда“, но нејзиниот телефон и понатаму е полн со пораки и понуди од мажи ширум светот.

Таа зборуваше кратко, но јасно за своето детство. Имала прекрасно воспитување и се сеќава колку многу сакала да си игра со кукли. Засега една од нејзините желби е да посвои неколку деца и да им го овозможи најдоброто можно воспитување. Но, за такво нешто сака адекватен партнер.

Анастасија тврди дека нејзиното лице, на кое со години потрошила илјадници евра, никогаш не претставувало пречка за нејзиниот љубовен живот, туку само придонело за тоа.

- Моментално сум инфлуенсерка, која има неверојатни 375.000 следбеници на „Инстаграм“. Повеќе сум фокусирана на кариерата, но да имам дечко, не би трошела ништо од мојот приход на него. Тој мора да ме обезбеди затоа што, зошто инаку би ми требал маж? Лесно можам да платам некого да ми прави друштво во секоја смисла, но не ми треба – наведува таа.

Пред да започне нејзината онлајн кариера, Анастасија паднала во тешки финансиски времиња и се борела да најде работа. За среќа, нашла работа во продавница за парфеми, што привремено ја „спасило“ од сѐ.

- Имав многу малку пари. Во тоа време имав две операции и ми требаше работа, па почнав да работам таму. Подоцна почнав да блогирам за љубовните врски и врски. Не сакав ни да размислувам за актуелниот тренд „sugar dady“, бидејќи ми е многу непријатно. Сакав работа и кариерата секогаш ми беше важна. Сега добивам морничави пораки од чудни старци, кои ми нудат пари за разни услуги и се многу на мојата блок листа - вели таа.

Таа додаде дека нејзиниот партнер мора да ја импресионира и дека тоа сигурно нема да бидат „евтини форуми“ на социјалните мрежи, пишува Дејли Меил.

Снимен е моментот пред трагичната смрт на убавата инфлуенсерка Инеса (Вознемирувачко видео)

Девојка од Русија паднала од карпа и починала додека се обидувала да фотографира маж на платформа со поглед на Црното Море.

Сега се појави вознемирувачко видео од смртта.

Инеса Поленко (39) која работела како козметичарка, паднала од висина од 50 метри на плажата подолу.

Претходно беше објавено дека Инеса починала додека правела селфи. Сепак, на видеото се гледа дека Инеса паднала додека фотографирала човек со спектакуларен морски пејзаж зад себе, пренесува Daily Mail.

На видеото се гледа како таа прави чекор назад и ја губи рамнотежата, поради што паѓа преку работ. Немало ограда за да ја спаси.

Шокираниот маж, кој не е именуван, истрчал кон неа, но веќе било доцна.

Таа била пренесена во болница во Абхазија, каде се случила трагедијата.

Медиумите јавуваат дека лекарите се бореле за нејзиниот живот, но за жал таа починала на одделението за интензивна нега истиот ден.

Била погребана во вторникот.

Поленко имала повеќе од 9.000 следбеници на Инстаграм. Таа често објавувала на социјалните мрежи од нејзините неодамнешни патувања низ светот - од Дубаи, Египет и Крим.

Истрагата за точните околности на смртта на 39-годишната козметичарка, која имала неколку клиенти и во Москва и во руското одморалиште Сочи, каде што живеела, е во тек.

Младоженец направи шокантен потег среде свадба: Невесто, барај документи за развод (ВИДЕО)

На многу свадби, невестата и младоженецот се хранат меѓусебно со свадбена торта, а додека некои тоа го прават на традиционален и пристоен начин, некои овој обичај го претвораат во шега - и претеруваат.

На видеото кое невеста го објави на социјалните мрежи може да се види како таа го мачка со парчиња торта лицето на нејзиниот нов сопруг, а тој по неколку секунди го прави истото – но на многу погруб начин што згрози многумина, објави Мирор.

Тој агресивно зел огромно парче торта и ѝ го фрлил во лицето на невестата.

@kelsboyd3 #cakesmash #nobodygotcake #smash #cakesmashchallenge #hedidntgetany #kingston #tennessee #barnofmaplecreek #johndeeergreen #ohno #rusticwedding ♬ Oh No - Kreepa

Во коментарите повеќето пишувале дека ова е првиот аларм дека во него се крие агресивна личност и дека треба да побара документи за развод.

Меѓутоа, по еден куп вакви коментари и предупредувања, невестата се вратила со образложение дека тоа се едноставно „тие двајца“ и дека тоа е нивна шега. „Извинете, но ова е друг вид на хумор, нашиот вид“, порачала таа.

Артета по шокантниот пораз на Арсенал: Сега е моментот

Каков викенд за Манчестер Сити.

Вчера Граѓаните го декласираа Лутон со 5:1 и, се чинеше, барем привремено го зазедоа првото место во Премиер лигата. Но, денеска се случија две мали чуда. Прво Ливерпул загуби дома од Палас со 1:0, а потоа и Арсенал со 2:0 на домашен терен од Астон Вила. Двата гола во Лондон дојдоа во самата завршница. Бејли прв погоди во 84-та, а Воткинс три минути подоцна.

Уште два пати гостинските играчи ја погодија рамката од противничкиот гол. Во 39. минута Воткинс ја погоди стативата, додека во 62. Јури Тилеманс ја погоди гредата. Голем број на шанси имаа и домашните, но не беа прецизни Каи Хаверц, Габриел Жесус, Леандро Тросард и Букајо Сака.

Сити сега е на врвот со 73 бода, додека Арсенал и Ливерпул имаат два бода помалку. Секоја екипа има шест натпревари до крајот.

„Две сосема различни полувремиња. Прво врвот, едно од најдобрите полувремиња што ги одигравме против врвен тим. Требаше да постигнеме три или четири гола. Можеби повеќе. Не успеавме и тоа се одрази во второто полувреме. Ни недостасуваше моментум, немавме проток како во првите 45 минути, а потоа примивме два наивни гола“, изјави тренерот на Арсенал, Микел Артета по натпреварот, а потоа испрати порака до своите играчи да се вратат во играта за титулата и да ја спасат сезоната.

„Не можеме да контролираме што ќе прави Сити. Она што можеме да го направиме е да победуваме. Продолжете да победувате. Сега е моментот. По овој пораз мораме да реагираме. Првата можност да реагираме веќе во среда против Баерн во Лигата на шампионите. Тимот треба да се покаже таму. Ако сакаме да победиме, мора да ги надминеме овие ситуации.“

притисни ентер