Заработувала милиони од интимни кадри, а потоа уследила агонија (фото)

Една заводлива русокоса поминува низ пекол и сега скапо плаќа за услугите 

Бела Оливија ја почувстувала горчината на популарноста.

Бела Оливија (21) ја следат над 200.000 лица на Интернет и наводно заработила повеќе од милион долари на платформата „Онлифанс“, но нејзиниот успех има своја цена. Преплашената убавица вели дека сега обожавателите ја препознаваат на улиците од нејзиниот роден град Манчестер во Англија, и дека имала „секакви ситуации со прогонувачите“.

– Имав навистина морничави мажи кои ми приоѓаа и неколку страшни искуства – признала Оливија во интервју за Дејли Стар.

Таа детално опишала низ што поминува поради својот провокативен изглед што ја прославил не само во Манчестер, туку и ширум светот.

- Еден маж се обиде да ме фати и да ме одвлече во едно сокаче, имав многу ситуации со луѓе што ме демнат. На мојата адреса ми пристигнуваа разни подароци и прилично перверзни пораки - вели Оливија.

Оваа убавица се прославила благодарение на нејзините фотографии на социјалните мрежи, а подоцна и преку споделување „ексклузивна“ содржина пред своите фанови на платформата „OnlyFans“. Сепак, нејзината популарност ѝ донела несакано внимание и опасност.

После сè што ѝ се случило, за да се заштити од напаѓачите и несаканите ситуации решила да ангажира телохранител. Иако тоа ѝ претставува дополнителен трошок, таа смета дека тоа е неопходно за да се чувствува безбедно.

Освен тоа, Оливија открила дека добива закани и преку социјалните мрежи, но се труди тоа да не ја обесхрабува да продолжи со кариерата. Таа се надева дека со тек на време ситуацијата со несаканото внимание ќе се смири.

За ова професионално обезбедување, месечно издвојува околу 3.600 долари, но исто така како благодарност за услугата, Оливија му обезбедува персонализирана содржина.

Иако ова е невообичаена ситуација за една млада девојка, таа не е единствената што се соочува со закани преку Интернет. Многу познати личности секојдневно се борат со слични проблеми, и многумина од нив решиле да ангажираат телохранители за да се чувствуваат побезбедно. Освен овој интересен детаљ во врска со ангажирањето телохранител, Оливија истакнала дека со закани се соочува и во реалниот живот, што дополнително ја зголемила нејзината решителност да се заштити.

Жена дошла во болница окована во синџири, на полицијата ѝ открила детали за ужасот

Неименуваната 40-годишна жена успеала да се оттргне од претходно осуден педофил од Шпанија и се појавила во болница со модринки на лицето и синџири околу вратот.

Лекарите од болницата „Свети Јаков“ останале во шок кога здогледале жена на која рацете и вратот ѝ биле врзани со синџири, објави Дејли Меил.

Имено, жената на полицијата ѝ рекла дека била во болница за да посети хоспитализиран пријател, а откако заминала, мажот ѝ понудил да ја повози до дома. По пат ѝ рекол дека мора да застанат кај неговата куќа за да ги земат потребните работи.

Ја повикал да влезе во неговата куќа, а откако ја затворил влезната врата, ја претепал до смрт, пишува Олив прес.

Исто така, жената изјавила дека се онесвестила од тепањето, а кога дошла на себе видела дека има синџири околу вратот и рацете. Напаѓачот се обидел да ја удави, а кога не успеал, почнал да ја навредува и тепа.

Жената успеала да побегне низ прозорецот кога оценила дека напаѓачот не гледа. За помош се обратила кај член на семејството кој веднаш ја однел во болница.

Осомничениот маж, претходно осуден педофил, по пријавата веднаш е уапсен, а моментално се наоѓа во притвор каде ќе го чека натамошна истрага за случајот.

Осомничениот и претходно бил осуден за киднапирање и малтретирање на деветгодишно девојче во Бургалеса, објавија локалните медиуми.

Ѝ посветил бизарна тетоважа на девојката, сите му се смеат- снимката има 13 милиони прегледи

Момче стана вирална сензација откако на TikTok се појави видео на кое се тетовира во студиото Betty Zoo Tattoo Studio во Копенхаген.

Момчето решило да направи уникатна тетоважа како почит кон својата девојка, а видеото е прегледано повеќе од 13 милиони пати.

На видеото може да видите како девојката го гризе за рака, а тетоважата потоа со мастило ги црта трагите од нејзиниот гриз. Резултатот е, хм, што е, и не требало многу време за луѓето да почнат да се потсмеваат во коментарите.

@bettyzootattoo Bite Mark tattoo #fyp #bf #tattoo #bitemarktattoo #foryou #trending #onthisday #fypviralシ ♬ My Love Mine All Mine - Mitski

„Која е најглупата тетоважа што можете да ја смислите? прашал тиктокер, а друг додал: „А што кога ќе раскинете?“

„Најглупавата идеја за тетоважа...сакам таква“, „Ова е навистина лоша идеја“, „Не можам да замислам полоша тетоважа“, „Едвард Кален би го сакал ова“, „Зошто?“, се некои од коментарите. Сепак, имало и такви на кои овој потег им бил „сладок“.

Иги Азалеа годинава заработи рекордни 48 милиони долари од разголени снимки на OnlyFans (ФОТО)

Од Бела Торн и Карди Би, до Кети Прајс и Дри де Матео од серијата Sopranos, има многу ѕвезди на OnlyFans, еротска платформа која беше основана во 2016 година.

Но, кој заработи најмногу оваа година? Можеби ќе бидете изненадени од она што го откри извештајот на LELO.

Поранешната девојка на Канје Вест, Амбер Роуз моментално е на петтото место и досега има заработено импресивни 26 милиони долари на платформата (каде што наплаќа месечна претплата од 5 долари).

Поранешната ѕвезда на Дизни, Торн заработи 32 милиони долари.

На третото место е Блек Чајна, која откако наплатуваше 19,99 долари месечно за гледање содржини, заработи 35 милиони долари - но ја деактивираше својата сметка во март.

На второ место е раперката Карди Би, која неодамна заработи дополнителни 10 милиони долари, со што нејзината вкупна заработка достигна неверојатни 45 милиони долари.

На прво место е австралиската раперка Иги Азалеа - која две години нема издадено нова музика.

Раперката досега заработила 48 милиони долари на OnlyFans, а тоа го направила за помалку од една година откако го отвори својот профил. 33-годишната раперка се приклучи на платформата дури во јануари, додека, на пример, Карди Б е на OnlyFans од 2020 година.

Други познати личности кои се на врвот на листата богати на OnlyFans се Тајга, Крис Браун и Остин Махон.

Зборувајќи за тоа кога се приклучи на OnlyFans претходно оваа година, Иги (вистинското име Аметист Амелија Кели) рече дека не знаела дека може да биде толку креативна на платформата. „Да се ​​признае, никогаш не знаев дека OnlyFans е место каде што можам да бидам креативна, па не очекував дека ќе работам со нив на мојот најголем проект досега“, изјави таа за Variety.

„Откако навлегов подлабоко во тоа што значи да се има OnlyFans, сфатив дека тоа е совршена платформа за лансирање на мултимедијален концепт“, додаде таа.

притисни ентер