Возач на БМВ сакал да се прави важен, па завршил во ендек (ВИДЕО)

Несреќниот човек зад воланот на БМВ сакал да си замине со стил, но завршил посрамен во каналот.

Видеото објавено на Редит предизвика голем интерес, пред сѐ поради несреќникот кој доживеа незгода во БМВ.

Видеото започнува со Mercedes AMG C63 кој го напушта паркингот со контролирано лизгање, а да не зборуваме за дрифтање. Иако овој Мерцедес е доста проблематичен за контрола, очигледно е дека зад воланот е релативно ладна глава со одредено искуство.

За жал, истото не може да се каже за возачот на БМВ, чија желба беше посилна од неговите способности. И излетал од паркинг со многу лизгање. Но, поради недостаток на искуство премногу ги вртел тркалата, па наместо да се исправи, родстерот БМВ тргнал десно и слетал на патот во ендек.

Иако несреќата не се случила со голема брзина, на видеото се гледа како BMW Z4 претрпел значителна штета. Поправката сигурно нема да биде евтина.

Најмалку три лица загинаа во јужниот град Херсон

Продолжуваат жестоките борби  во источна Украина, каде градовите се соочуваат со постојано руско бомбардирање, а војниците се борат со платениците Вагнер во близина на градот Бахмут.

Во меѓувреме, една постара жена загина во руски ракетен напад врз станбена зграда во Харков , а во гранатирање загинаа најмалку три лица во јужниот град Херсон, соопштија украинските власти.

Киев повторно моли за авиони и ракетни системи со долг дострел, од западните земји откако обезбеди ветувања за десетици модерни борбени тенкови од сојузниците.

Висок функционер на ЕУ ја обвини Русија дека ја носи војната против Украина во „поинаква фаза“, што ги поттикна плановите за снабдување на Киев со тенкови.

СДСМ: Успешните економски политики на СДСМ дадоа резултат

Успешните економски политики на СДСМ дадоа резултат, рекордни инвестиции од 465 милиони евра.

Успешните економски политики на СДСМ дадоа резултат, рекордни инвестиции од 465 милиони евра

Владата предводена од СДСМ, со ефикасни и навремени мерки и политики ја одржа економската стабилност на државата и обезбеди предвидлива деловна клима за домашните и за странски инвестиции.

Во 2022 година, во екот на глобална криза реалиризани 465 милиони евра капитални инвестиции, што е реализација на 90 отсто од предвидените капитални инвестиции за минатата година.

Лани во ТИР зоните се вложени над 430 милиони евра и се отворени нови 2.300 работни места, со плати над државниот просек.

Во време на глобална економска криза продолжи трендот на раст на платите и пензиите. Минималната плата е зголемена на 18.000 денари, а просечната плата достигна над 33.000 денари.

Пензиите се покачија во два наврати, а ново зголемување на пензиите следува во март оваа година, согласно новата методолигија.

За успешноста на економските политики на Владата, потврда е и кредитниот рејтинг на Стандард и Пурс и задржувањето на кредитниот рејтинг на ББ- со стабилен изглед.

СДСМ како одговорна партија продолжува со ефикасните и одговорни економски политики, кои даваат резултати, носат економски пресврт и подобар животен стандард за сите граѓани.

СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски е слуга на Ахмети и во него бара спас

Ковачевски е слуга на Ахмети и во него бара спас, бега од избори затоа што знае дека народот не го поддржува.

Ковачевски е слуга на Ахмети и во него бара спас, бега од избори затоа што знае дека народот не го поддржува.

Оваа влада не е на Ковачевски, тој е марионета, слуга на Ахмети и ги извршува неговите насоки. Ахмети не работи за народот, туку за себе.

Додека Ахмети шири национализам, за кој ја замени зелената агенда, и Македонците и Албанците во Македонија живеат лошо со оваа власт.

Сите партии кои се дел од власта се виновни за егзодусот со иселување кој и се случува на Македонија секој ден.

Ковачевски и Ахмети бегаат од избори, затоа што со избори завршуваат нивните кариери.

Оваа власт на ДУИ поддржана од СДС, нема направено ништо за државата, и со секој изминат ден на власт тие пропаѓаат и губат гласови, и Ковачевски и Ахмети тоа го знаат, но за ден повеќе власт се спремни да ги потонат со себе и своите партии и иднината на Македонија.

Со почит,

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

притисни ентер