ВМРО-ДПМНЕ:Заев бара алиби со кое ќе ги одложи изборите

Зоран Заев соочен со поразот кој му следи на изборите работи на сценарио за нивно одложување, бидејќи се плаши да се соочи со граѓаните на Република Македонија.

За овие три години СДСМ и Зоран Заев направија невиден грабеж на државата и граѓаните, ги продадоа државните и национални интереси, а целото нивно владеење е проследено со скандали, рекет, афери, криминал и корупција.

Поради тоа, свесни за поразот, но и крајот на политичката кариера, Заев очајно бара алиби со кое ќе ги одложи изборите и ќе избега од соочување со народот.

Првиот обид на Заев за бегање од избори му беше ратифкацијата на протоколот за НАТО, кој веднаш беше разобличен од ВМРО-ДПМНЕ.

Веднаш потоа Заев се впушти во втор обид во кој поднесе стотици закони до Собранието помеѓу кои и закон за промена на изборниот законик за кој нема политички консензус со очигледна намера да креира криза и да го блокира Собранието на Република Македонија.

Дека законите му се само алиби говори и неговата пазарџиска изјава во која побара сите закони да бидат прифатени во спротивно немало избори.

Како потврда на целото сценарио на Заев говорат и масовната партизација на државните институции, незаконската систематизација во МВР и укинувањето на единицата АЛФА, додека во исто време се презадолжува државата и се амнестираат кодошите виновни за црната страна на комунизмот.

Заев е исплашен човек. Во страв од пораз на сите можни начини панично се обидува да креира хаос и да ја втурне државата во криза, само за да не се соочи македонските граѓани.

Реалноста е дека помина времето на Зоран Заев, никој повеќе не паѓа на неговите игри и манипулации. Затоа Заев ќе мора да се соочи со граѓаните и ВМРО-ДПМНЕ. Избори ќе има, а Заев и СДСМ ќе бидат испратени на темната страна на историјата и конечно ќе започне Обновата на Македонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ.

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Санкционирани 56 возачи за брзо возење во Липково

 Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Куманово денеска спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на возачите што возат со брзина над дозволената на територија на општина Липково. 

Санкционирани се 56 возачи, а изречени се и 17 санкции за други прекршоци, соопштија од Министерството за внатрешни работи.

Од МВР наведоа дека продолжуваат со засилените акциски контроли во сообраќајот.

– Апелираме до учесниците во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за поголема безбедност на патиштата, истакнаа од МВР.с

Видео-Фото: Милијардерка во минијатурно бикини

Фотографија од 10 милиони лајкови, милијардерка во минијатурен костим за капење, но сите гледаа во базенот зад неа.

Најмладата милијарерка во САД, реалите ѕвездата и бизнисменка Кајли Џенер за момент не е во центарот на вниманието, „шоуто“ и го украде нејзиниот базен?!

Кајли уште еднаш освои астрононски број на лајкови на социјалните мрежи со една објава .

Но, сега најголемиот број од добиените лајкови не се поради нејзиниот атрактивен изглед, шминка, бујни облини...

Фановите најмногу гледале во базенот на Кајли а не во нејзините силикони, тоа го покажуваат 7 милиони прегледи на нејзиното видео.

Во Србија 1483 новозаболени, 19 починати

Во последните 24 часа во Србија се тестирани 9434 лица, од нив позитивен тест на коронавиурусот имале 1483, од последици предизвикани од корона починале 19 лица.

Според последите податоци од Министерството за здравство на Србија и Институтот „Батут“ во болниците низ земјата на респиратор се вклучени 165 пациенти.

Најголем број на новозаболени има во Белград 411, потоа Ниш, 51, Ужице и Краљево 42...

притисни ентер