Светски извештај за среќа: Македонците најнесреќни на Балканот

Во Македонија живеат најнесреќните луѓе на Балканот според Светскиот извештај за среќа, а на светско ниво, меѓудругите, земјава е во друштво на Конго, Гвинеја и Украина која е во војна. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер