Нѐ чини ли поскапо либерализацијата на пазарот со природен гас?

На јавниот повик на ЕСМ за набавка на природен гас се пријавиле само две компании, но не и домашната Макпетрол. Причината – од компанија сметаат дека се фаворизира една компанија. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер