Фон Дер Лајен: Русите мора да платат, планираме специјален суд

Европската унија, со поддршка на ОН, ќе се обиде да формира суд посветен на истрагите и судењата на руските воени злосторства извршени во војната во Украина, изјави денеска претседателката на Европската комисија, Урсула Фон Дер Лајен. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер