Професорот Динев Иванов од лично име се извинува за делата на бугарските фашисти во Македонија

Иван Динев Иванов, е првиот бугарски интелектуалец кој јавно се извини за сите жртви во Македонија кои ги предизвикала Бугарија во фашистичкиот период од нејзината историја. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер