Костадиновска: Постојат помали верзии на торнада, но всушност тие се чести воздушни движења

Погрешно е да се каже дека вчера имало торнадо во Неготино. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер