Филипче: По наредната недела ќе се започне со скринингот во училиштата

Скринигот во основните и средните училиштата низ земјава ќе може да се спроведе за десетина дена од сега, а според првичните проценки ќе се прави врз 40.000 до 50.000 ученици. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер