Филипче по појавата на британскиот сој на коронавирусот: Нема простор за паника

Министерството за здравство соопшти дека денеска при анализа на податоци од позитивни ковид пациенти е откриен првиот случај на британскиот сој на коронавирусот во Македонија.Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер