Министерството за економија допрва ќе анализира дали да се забрани увоз на постари автомобили

Дали годинава ќе се забрани увозот на постари автомобили допрва ќе анализира министерството за економија заедно со министерството за животна средина. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер