Измени на законот за данок на имот: Тројно повисоки давачки за втор стан и трета куќа

Тројно повисок данок на имот за граѓаните кои имаат куќа или стан, но не не живеат во него. Оваа идеја ја најави премиерот Заев минатата недела. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер