Законот за основно во скратена постапка пред пратениците

Во очи на почетокот на новата учебна година која ќе започне на 1 октомври денеска пред пратениците се најдоа измените на законот за основното образование. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер