СДСМ и ВМРО ДПМНЕ во „трка’’ кој побрзо до 61 пратеник

Партиите имаат уште една седмица да го обезбедат мнозинството од 61 пратеник. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер