Шест починати, 88 новозаболени, 113 оздравени во последното деноноќие

Од 1507 тестирања, 88 лица се позитивни на коронавирусот во изминатово деноноќие, односно 5,38%, покажува најновиот здравствен билтен. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер