Партиите и формално ги стартуваат преговорите за владина коалиција

Во очекување на официјалниот старт на преговорите за формирање на новата Влада, и понтаму продолжува неизвесноста кој се би влегол во неа и кој ќе ја предводи. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер