Луда журка на Градиште - станува ли Охрид нов ковид кластер во Македонија?

Станува ли Охрид нов ковид кластер во Македонија? По долгиот продолжен викенд, на социјалните мрежи се споделуваат видеа од забави на охридските плажи, каде како што може да се забележи, социјалната дистанца не се применува. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер