100 дена коронавирус – колку заразата го смени светот?

По она што пред точно сто дена почна во Кина како нов и навидум безопасен вирус, ретко кој очекуваше дека безмалку половина планета ќе мора да се изолира и целосно да го промени начинот на живот. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер