Во Прилеп се зголемува бројот на новозаразени

Со осум ново заболени и вчерашните четири Прилеп официјално има 46 болни и 194 во домашен карантин од Ковид 19. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер