Угостителите нема да ги користат мерките на владата, отпуштени голем дел од вработените

Поразителни бројки објавија угостителите. Досега 60% или 15 000 вработени останале без работа во секторот. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер