Доколку Турција ги пушти мигрантите очекувам да се активира рутата која води преку Македонија

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска изјави дека будно се следи состојбата на границите поради можниот нов бран бегалци од Сирија. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер