Грипот продолжува да коси во земјава: Регистрирани 1000 заболени минатата недела

Еден пациент е во животно загрозувачка состојба поради компликации од грипот кој продолжува да ги полни болниците. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер