Власта и опозицијата едногласни: Екс специјалната јавна обвинителка не заслужува апанажа

Власта и опозицијата единствени да не и се одобри барањето на екс специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за апанажа. Тие постигнаа согласност и за предлогот Максим Јовановски да е нов државен ревизор. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер