Борисов: Антибугарската реторика е недозволива

Прв пат по француското вето, Софија потсети на бугарските барања, кои се услов за членството на Македонија во ЕУ. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер