Протести против затворските казни за каталонските сепаратисти

Тензично во срцето на Каталонија, масовноста на протестите каква што не се памети и жестоките судири со полицијата наговестуваат дека и деновиве нема да има мирни предвечерија во Барселона. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер