Макрон има свои причини зошто ги блокира двете земји

Францускиот претседател Макрон има свои причини за блокадата на Македонија и Албанија во ЕУ – вели поранешниот амбасадор Огнен Малески. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер