Видео: НБА Топ 10, Хезоња како Џордан, Дончиќ со волшебен дриблинг

Бурна ноќ во НБА , одиграни девет средби во кои видовме многу преубави потези.

Најголемиот кандидат за признанието „руки на годината“ , словенечкото тинејџерско чудо Лука Дончиќ одигра уште еден брилијантен меч, а еден негов волшебен дриблинг се најде меѓу десетте најдобри потези.

Во Топ десетте најдобри потези  за одбележување се и рампата на Брук Лопез, забивањата на Јанис Адетокумбо и Пол Џорџ.

Сепак првото место меѓу топ десетте најдобри потези заслужено е за хрватскиот кошаркар Марио Хезоња кој заби во стилот на летачкиот Мајкл Џордан.

притисни ентер