Видео: Милвоки на тронот на НБА

Па пауза од половина век  Милвоки Бакс повторно стигна до шампионскиот трофеј во најсилното светско кошаркарско првенство. Бакси предводени од маестралниот Јанис ја добија финалната серија во НБА  против Феникс со 4-2 во победи. 

Клучниот шести натпревар Милвоки го доби пред домашната публика со 105-98.

Кошаркарите на Милвоки бакс по пауза од 50 години и голем пресврт во финалето против сонцата од Феникс повторно го освоија толку посакуваниот шампионски прстен во НБА.

Бакси на „крилата“ на неверојатниот Јанис Адетокумбо по двата порази на стартот на големото финале, направија серија од четири победи вредни нов шампионски трофеј.

Во шестиот меч грчкиот суперстар го водеше тимот до тримф за трофеј со 50 поени, 14 скока и 5 блокади.

„Не сакав да заминам. Имаше работа која требаше да се заврши. Ова е мој град и град кој веруваше во мене. Можев да заминам во супертим и да станам шампион, но јас се изборив по потешкиот пат“, изјави Јанис.

Заслужено Јанис на крајот го освои и МВР признанието за Најкорисен кошаркар во финалната серија.

Кај Феникс Санс, Крис Пол заврши со 26 поени.

Хрватска: 15 починати 837 нови случаи на ковид -19

Во изминатото деноноќие во Хрватска се регистрирани нови 837 слачиа на зараза со Ковид-19, соопшти Националниот штаб за цивилна заштита. 

Од последици предизвикани од коронавирусот во последите 24 часа починале 15 лиц граѓани се водат како активни на корона.

На болничко лекување се 692 пациенти, од нив 99 се вклучени на респиратор.

Фото: Карлеуша во латекс со фатомка на лицето

Ново провокативно издание на српската пејачка Јелена Карлеуша.

Популарната и атрактивна пејачка повторно со фотографии предизвика лавина од коментари на социјалните мрежи.

Русокосата пејачка на фотките позира во скапоцени парчиња од брендот „Долче Габан“ . Парчиња кои според податоците од интернет вредат скоро 400 евра. Долната облека Карлеуша ја надополнила со латекс панталони и ракавици.

За фановите најитересни биле фантомката и бујните гради на пејачката.

Фото: Анонимни убавици со истакнати облини

Убави девојки секојдневно предизвикуваат воздишки на социјалните мрежи.

Овие девојки знаат како да го привлечат вниманието на фановите на социјалните мрежи.

Девојките вообичаено на социјалните мрежи објавуваат фотографии на кои гордо ги истакнуваат своите бујни облини, посебно задниците.

притисни ентер