Видео: Џиновска дупка голтна три автомобили во Чикаго

Дупката широка 12 метри се појави вчера на авенија Јужен Хјустон.

Кога пожарникарите стасале на местото, два автомобили веќе биле во дупката, а наскоро и третиот автомобил со се возачот почнал да паѓа во кратерот кој постојано се ширел.

Возачот бил изваден и однесен во болница каде се констатирани полесни повреди.

Дупката настанала по големите поплави од силни дождови.

притисни ентер