Годините не влијаат на нејзиниот изглед, бидејќи ставот, шармот и харизмата кои ги поседува и понатаму ја прават божествена. Имено, Брук се фотографирала за „Calvin Klein” во долна облека. Таа докажа дека жена во средните, зрели или како што ги нарекуваат “најдобрите“ години навистина може да изгледа извонредно.


 

Reunited with #MyCalvins. Photo by @GianandreaDistefano for the latest issue of @SocialLifeMagazine.

A post shared by Brooke Shields (@brookeshields) on


Открила и дека нема посебен режим на исхрана или нега, туку дека на многу работи може да и се заблагодари на генетиката. Животот од друга страна не бил нежен кон неа. Според сведоштвото на актерката, нејзината мајка Тери Шилдс, која од нејзиното детство се грижела за нејзината кариера на модел и актерка, истовремено ја и злоставувала Брук.

 

Weekend bliss. Another shot from the new issue of @SocialLifeMagazine — out today!

A post shared by Brooke Shields (@brookeshields) on

Датум на објава: недела, 02 јули 2017 во 10:47
www.kanal5.com.mk
Обновено во: 12:06

коментари

остави коментар