Таа е дизајнерка на бикини, која постигна неверојатен успех "преку ноќ" и сега води бизнис, кој вреди милион долари.

Пред да стане дизајнерка, таа обожаваше да сурфа и постојано носеше бикини.
Дваесетгодишната Карина, сама започна да се занимава со дизајнирање. Своите производи постојано ги рекламира на социјалните мрежи.

Во декември, претходната година, за само 45 минути, таа продаде 1000 парчиња во 24 различни модели.

За нејзиниот успех, секогаш е потребен добар маркетинг.

Датум на објава: понеделник, 20 март 2017 во 21:40
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар