УФЦ шампионка ја предизвикува Ким Кардашијан да се борат во кафез (ВИДЕО)

Ријалити sвездата Ким Кардашијан е предизвикана на натпревар, ни повеќе ни помалку, од светската шампионка во УФЦ, Аманда Нунс, откако претседателката на спортот Дана Вајт прокоментира колку смешна сума на пари ќе заработат во борбата.

Нема смисла да се спомене дека тоа е огромна разлика во подготвеноста, но Нунс би сакала да ја види Кардашијан во осумаголниот кафез. И додека јутјуберите претежно заземаа став против поранешните светски шампиони во бокс, ММА-страницата се чини дека е многу склона да се приклучи на забавата.

Боксерската sвезда од Бразил на Ким и соопшти на социјалните мрежи: „Ајде да го сториме тоа“.

Во секој случај, таа борба би била прилично еднострана, со оглед на тоа дека Ким во моментов се бори со разводот од Канје Вест, а професионалната боксерка веќе треба да ја брани титулата по 12-ти пат.

Сепак, на многу обожаватели на двете дами им се допаднала идејата за борба, па една од нив предложила: „Аманда може да ги добие сите три сестри одеднаш, со едната рака врзана зад грб, таа ќе ги победи за помалку од една минута “. Идејата за борбата е да се одвива така што Нунс би имала врзани очи, исто така е отфрлена.

Фото: Нивес повторно провоцира

Хрватската пејачка и манекенка повторно ги остави без здив нејзините фанови.

Таа овој пат е облечена во боите на Хрватска за да им пружи поддршка на фудбалските репрезентативци кои учествуваат во ЕУРО 2020.

- И денес сончање во соодветни бои ... Каде го гледате натпреварот? - напиша Нивес.

„Ма каква Карлеуша, бомба си “, стои во еден од коментарите на фотографијата.

Затворена најголемата онлајн продавница за украдени податоци

„Slilpp“ - најголемата онлајн продавница со украдени податоци, конечно е затворена.

„Slilpp“ постои од 2012 година и се проценува дека сопствениците на оваа страница заработиле милиони долари.

Тие продавале украдени податоци, од обични налози за плаќање преку Интернет до податоци за кредитни картички, тековни сметки во банка и тн.

За девет години се проценува дека е направена штета од 200.000.000 американски долари преку оваа страница.

Продадени се повеќе од 80 милиони податоци за најавување на одреден налог.

Околу 1.500 компании настрадаа од „Slilpp“ .

Интернет експерти предводени од експерти од Соединетите Американски Држави конечно и ставија крај на оваа страница и таа е под контрола на ФБИ.

Фото: Ким Кардашијан има необично Ламборџини

Ким својот автомобил го обложи сто ткаенина која наликува на крзно.

Тешко дека на обожувателите на Ламборџини би им се допаднала оваа идеја, но зад екстравагантниот потег стои добро смислен маркетинг.

Имено, Ким го направи своето Ламборџини Урус во крзно со цел да ја промовира својата продавница „Скимс“.

Ова сигурно не е најчудниот персонализиран автомобил на некои од личностите од светот на шоу-бизнисот што сме го виделе досега, но Ким успеа во тоа што го посакуваше - да го привлече вниманието на обожавателите кон нејзината продавница.

притисни ентер