Тајна најава за „GTA VI“?

Додека со нетрпение ја очекуваме новата видео игра „GTA“, креаторот на франшизата „Rocksta“ испраќа скриени пораки - барем ако ги прашате фановите.

Имено, „Rockstar“ на својот „Twitter“ профил објави фотографија како го рекламира претстојниот фестивал во „GTA Online“, но вниманието на следбениците го привлече тоа што ликовите на сликата стојат за да се види „VI“ од знакот „Vinewood“.

Ова, се разбира, предизвика шпекулации меѓу фановите и верните играчи, кои на секој чекор наоѓаат навестувања како и сега.

Така, некои изјавија дека базените во „GTA: Vice City Definitive Edition“ сега имаат шест светли точки, додека други се свртуваат кон астрономијата и укажуваат дека месечината во горниот десен агол на сликата е таква каква што ќе биде утре, 3 октомври.

Секако, тешко дека утре ќе се случи нешто посебно, но некои фанови изнесоа теорија според која би можел да се појави барем првиот трејлер за „GTA VI“.

Еве што знаеме со сигурност: „Rockstar“ објави дека новата „GTA“ игра е во полн развој, а тоа беше во февруари 2022 година.

Потоа се појавија куп слики од екранот и снимки направени за време на развојот, а по негативните коментари, „Rockstar“ рече дека е „крајно разочаран“, но дека работата на следната „GTA“ игра ќе „продолжи според планираното“.

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

Познатата манекенка Синди Крафорд го прслави својот 58 роденден.

- Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички - порача таа на Инстаграм.

Жената која упадна на модните писти во деведесеттите продолжува да плени со својата природна убавина. Длабоко во шестата деценија од животот без никаква пластика на себе, таа сè уште се колне во убавина.

Покрај редовните вежби, врвниот изглед го постигнува и со посебен режим на исхрана.

Избира здрава храна и признава дека се труди „80 проценти од времето да биде 80 отсто добра“.

Денот започнува со смути направено од кокосово млеко, третина од замрзната банана, шолја свеж спанаќ, 10 листови нане, една лажичка протеини и малку зрна какао. За ручек најчесто јаде салата со пилешко, а за вечера подготвува ќофтиња од мисирка со салата и зеленчук.

Извор: Аваз

Милитао би можел да се врати на фудбалските терени во март

Одбранбениот фудбалер на Реал Мадрид, Едер Милитао е блиску до враќање во тимот.

Како што пренесе „Relevo“ Бразилецот ќе има време да закрепне навреме за четвртфиналето на Лигата на шампионите доколку мадридскиот клуб стигне до оваа фаза.

Четвртфиналето во елитното фудбалско натпреварување ќе се одржи во средината на март.

Во август 2023 година, во 1. коло од Ла Лига против Атлетик (2:0), Милитао ги скина вкрстените лигаменти на коленото.

За тренерот на Реал Мадрид со евентуалното враќање на Милитао ќе биде големо олеснување пред завршниот дел од сезоната. /МИА

Паолини го освои трофејот во Дубаи

Италијанската тенисерка Јасмине Паолини е победничка на ВТА 1000 турнирот во Дубаи, ОАЕ.

Паолини во денешното финале беше поуспешна од Русинка Ана Калинскаја во три сета. Мечот траеше 2 часа и 16 минути и заврши со резултат 4:6, 7:5, 7:5 во корист на италијанската претставничка.

Дваесет и петгодишната Русинка двапати сервираше ас, направи четири двојни грешки и реализираше шест брејк топки од осум шанси. Паолини немаше ниту еден ас, направи една двојна грешка и седум брејк топки реализира од девет можности.

Паолини го освои својот втор ВТА трофеј во сингл. Пред тоа таа стана победничка и на три турнири во двојки.

Од друга страна, Калинскаја не успеа да ја освои својата прва ВТА титула во сингл. Сепак, за време на турнирот во Дубаи, Русинката победи три претставнички на Топ 10 – Ига Швјонтек (1), Елена Остапенко (9) и Коко Гоф (3). /МИА

притисни ентер