Стјуардеса во самоизолација во станот , насмеа милиони (ВИДЕО)

Стуардеса покажа како „работи од дома“, а видеото насмеа многумина на социјалните медиуми.

Кристин Џилет, стјуардеса на WestJet, направи кратко видео на кое е прикажана стјуардесата која е во карантин поради пандемија на коронавирус. Во видеото кое го сними заедно со сопругот, комичарот Вес Баркер, парот се преправа дека е среде лет.

Спотот заработи речиси милион прегледи за неколку дена, а многумина беа полни со пофалби за двојката во која се вели дека навистина ги натерале да се насмеат. „Јас сум стјуардеса ... сцената во тоалет .. бесценета“, коментирал еден.

"Како стјуардеса, можам да кажам само дека ова е точно и смешно. Ние трошиме со часови кажувајќи им на патниците да не ја отвораат вратата од тоалетот", е друга реакција на снимката.

притисни ентер