Избраниците на селекторот Благоја Милевски своето деби ќе го имаат утревечер (од 20:45 часот) против селекцијата на Шпанија, а во групата Б се уште и репрезентациите на Србија и Португалија против кои црвено-жолтите ќе играат редоследон на 20 јуни (од 18 часот) и 23 јуни (од 20:45 часот).
Во останатите две групи ќе играат:

А група: Англија, Полска, Словачка и Шведска.

Ц група: Чешка, Данска, Германија и Италија.

Пласман во полуфиналето ќе обезбедат победниците во трите групи и една (најдобра) второпласирана селекција.

На првиот натпреварувачки ден (денеска) ќе играат, Шведска – Англија (18 часот) и Полска – Словачка (20:45 часот). 

Датум на објава: петок, 16 јуни 2017 во 10:11
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар