Од репрезентациите кои се заедно со Македонија во квалификациската група за СП 2018 најдобро котира Шпанија (10.место), Италија е 16-та, Албанија 51-ва, Израел се најде на 55. Место, додека најслабо пласиран е Лихтенштајн кој е на 188.место.

Лидер е Аргентина, пред Бразил и Германија, а во ТОП 10 уште се и: Чиле, Белгија, Колумбија, Франција, Португалија, Уругвај и Шпанија. /МИА

Датум на објава: четврток, 12 јануари 2017 во 12:08
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар