Сите воздивнуваат по неа додека не дознаат што се крие зад нејзиното тело!

Фитнес инструкторката Дени Леви (38), има фасцинантно тело, а всушност е на прагот од шестиот месец од бременоста. 

Имено, иако е на прагот од 24-тата недела од бременоста, таа наместо труднички стомак, има „плочки“ и ја носи облеката што ја носела пред да стане мајка.

Во мај, откако се вратила од службениот пат во Америка, се чувствувала лошо, па направила тест и дознала дека е во блажена состојба. Како и повеќето жени, таа се плашела да не се здебели во текот на бременоста, па решила да продолжи со вежбањето.

Таа редовно објавува свои фотографии на Инстаграм и ги известува своите придружници во која недела од бременоста е.

Некои од вежбите Дани ги прилагодила на состојбата, но таа верува дека нејзиното бебе ужива додека таа вежба. Опишувајќи како изгледа нејзиниот ден, таа открива дека трча 3-4 пати неделно околу 7 километри или 40 минути. Исто така, таа вежба 3-4 пати во теретана, правејќи исклучиво вежби за нозете и градите, а ужива и во вежбие со тегови.

Кога станува збор за исхраната, таа, како и пред бременоста, се храни здраво и постојано се држи до неа.

- За појадок јадам омлет од овес или белка од јајце. За ручек најчесто јадам пилешко или туна со ориз, а повремено јадам сладолед или чоколадо. Навистина не се откажувам од ништо и внесувам помеѓу 2.000 и 2.500 калории дневно, исто како пред бременоста – објаснила Дени.

Таа вели дека е голем противник на митот дека трудницата треба да јаде за двајца.

- Бременоста треба да ви биде причина да се храните поздраво, а не да јадете повеќе.

Таа се надева дека ќе може да тренира до последната недела, бидејќи ако не вежба, тоа ѝ влијае на менталното здравје.

@dannilevyfit I’m #12weekspregnant and rakong you girls through #pregnancyworkouts week by week! This #glutesworkout ♬ original sound - Danni Levy

- Секако дека стомакот ќе ми порасне и ќе добиеме на тежина и јас и бебето. Ми кажаа дека во последните 3 месеци од бременоста можам да внесам дополнителни 300 калории. Ако сум повеќе гладна, секако дека ќе јадам повеќе - додала Дени.

Таа истакнува дека ова ќе биде нејзино прво и единствено дете бидејќи смета дека на прагот на четириесеттите години нема време за повеќе деца.

Наместо забава за откривање на полот, таткото завршил во болница- снимка со 32 милиони прегледи

Иако настаните за откривање на полот во повеќето случаи се возбудливо и посебно искуство за родителите и поширокото семејство и пријателите, понекогаш тие можат да тргнат наопаку.

Така, една трудница случајно му го скршила носот на својот сопруг и идниот татко кога дознала дека во нивното семејство ќе се приклучи девојче.

Видеото набрзо стана вистински хит на социјалните мрежи, а моментално има повеќе од 32 милиони прегледи и еден милион коментари.

Како што може да се види на видеото, воодушевената трудница среќно скокнала кога дознала дека носи девојче, но случајно со главата го удрила сопругот во носот и му го скршила. Сето ова, секако, го снимиле камерите и видеото набрзо се појави на TikTok.

@gender.reveal.tv Breaking my husband’s nose at our gender reveal 🙃🎀 #genderrevealfail #notactuallybroken #18weekspregnant ♬ Love You So - The King Khan & BBQ Show

НБА казни млад кошаркар - на жените им ги покажувал интимните делови на телото

Младиот канадски кошаркар Џошуа Примо (20) е суспендиран на четири натпревари без плата поради „непримерно и навредливо однесување кон повеќе жени“, објави НБА.

Американските медиуми пренесуваат дека Примо, кој моментално е без клуб, им ги покажувал интимните делови на голем број жени.

„Примо тврди дека неговото однесување не било намерно, а лигата не најде докази дека тој учествувал во сексуално или друго недолично однесување надвор од овие кратки изложувања“, се вели во соопштението на НБА. „Сепак, ваквото однесување не е во согласност со стандардите на лигата и бара казна“, се додава.

Сан Антонио Спарс го раскина договорот со Примо на 31 октомври минатата година, а младиот кошаркар моментално е без клуб. Тој ќе ја одлежи суспензијата доколку потпише договор со друг тим од НБА.

д-р. Хилари Котен, поранешниот терапевт на Примо, првпат се појави со обвинувања против него минатата есен, велејќи дека тој „се изложил во девет одделни прилики“. Бидејќи Спарс не направија ништо, Каутен го тужел клубот, а тужбата била решена надвор од судот.

Примо одиграл вкупно 54 натпревари во дресот на Спарс, а имал просек од 5,9 поени и 1,8 асистенции по натпревар. Набргу откако бил отпуштен од Спарс, Примо рече дека се бори со своето ментално здравје.

„Побарав помош да се справам со претходната траума што ја претрпев и сега ќе го одвојам ова време за да се фокусирам поцелосно на третманот за моето ментално здравје. Се надевам дека ќе можам да разговарам за овие прашања во иднина за да можам да им помогнам на другите кои претрпеле на сличен начин. Ја ценам приватноста во овој момент“, изјави тој неодамна.

Цените на нафтата надминаа 96 долари за барел

Цените на нафтата денеска се искачија над 96 долари на меѓународните берзи, поттикнати од индициите за слаба понуда во САД и очекувањата за зголемена побарувачка за гориво во Кина за време на празничната сезона.

На лондонската берза цената на барел со датуми на испорака во ноември беше за 88 центи повисока попладне отколку на крајот на вчерашното тргување и изнесувала 96,26 долари. Поактивно се тргувало со барели со датум на испорака во декември, по 97 центи повисока цена од 94,07 долари.

На американскиот пазар барелот поскапе за 1,31 долари и се тргува за 93,02 долари.

Трговците се фокусираа на знаците на тесна понуда во САД на крајот на неделата. Залихите во резервоарите во Кушинг, од каде се испорачува нафта купена со форвард договори на американскиот пазар, веќе се на најниско ниво од јули минатата година.

„Понатамошниот пад би ги спуштил на критично ниво, што би можело да го отежне нивното извлекување (од резервоарот - op.ed.)“, објаснува Карстен Фрич од Комерцбанк.

Цените се поддржани и од проценките дека побарувачката за гориво во Кина ќе се зајакне за време на седумдневниот одмор што започнува денеска.

„(Зголеменото) патување во странство за време на празникот Златна недела ја поттикнува кинеската побарувачка за нафта“, напишаа аналитичарите на ANZ во белешката до клиентите.

Се очекува и домашните патувања да ја поддржат побарувачката. Податоците од апликацијата за летови на Umetrip покажуваат дека просечниот број дневни резервирани летови е за петтина поголем отколку за време на Златната недела во периодот пред пандемијата 2019 година.

Во меѓувреме, Русија размислува за воведување квоти за извоз на гориво доколку привремената забрана за извоз не го постигне посакуваниот ефект и ако не паднат цените на домашниот пазар. Цените на рускиот бензин и на дизелот благо паднаа денеска на Меѓународната берза во Санкт Петербург.

Економистите прогнозираат дека барелот во Лондон ќе во просек ќе изнесува 89,85 долари во четвртиот квартал и 86,45 долари во 2024 година.

До крајот на годината на цените најмногу ќе влијае намалувањето на понудата од Саудиска Арабија и Русија, но нивниот раст кон 100 долари за барел може да биде забавен од неповолните макроекономски движења, пишуваат аналитичарите.

Организацијата на земјите извознички на нафта (ОПЕК) одделно објави дека барел нафтена кошница на нејзините членки вчера поскапел за 40 центи на 97,48 долари.

притисни ентер