Синот на Александар Вучиќ има коронавирус

Синот на српскиот претседател Александар Вучиќ има коронавирус, пренесува Блиц.

"Кога сето тоа започна, мојот Данило ми рече дека предавањето не е опција. Моето првородено е заразено со коронавирус. Неговата клиничка слика е таква што е примен на Клиниката за инфективни болести. Сине, ќе победиш. Те сака татко ти, сите те сакаме" , напиша Вучиќ на Инстаграм.

притисни ентер